Magazín

Chatbot o koronavíruse zo Slovenska

Úvodný obrázok zdroj: Gerd Altmann, Pixabay

Aktuálnou témou nie len na Slovensku sa stal najnovší z koronavírusov SARS-CoV-2, spôsobujúci ochorenie s názvom COVID-19. Ak napriek tomu neviete, aké sú príznaky a čoho sa vyvarovať, tím Slovákov vytvoril riešenie na základe umelej inteligencie, ktorý vám poradí. Ide o podporný nástroj v podobe chatbot-a o novom koronavíruse, ktorý je dostupný na stránke s charakteristickým názvom covid.chat.

chatbot covid umela inteligencia AI

Zdroj: snímka obrazovky covid.chat

Chatbot Slováci ponúkajú ako bezplatnú službu, ktorú môžete po vložení Javascriptu implementovať na vašej stránke alebo štátnej inštitúcii, kde sa objavia štruktúrované informácie.

Čo chatbot ponúka?

Možno ste sa stretli s informáciami ako sa chrániť a nie ste si istí, či je táto rada overená alebo bojujete s príznakmi a myslíte na najhoršie? Chatbot ponúka:

sebadiagnostiku,

– fakty a mýty,

ďalšie možnosti, kde ozrejmuje príznaky a informuje o prevencii.

V prípade, že sa zaujímate ako postupovať, keď ste práve docestovali zo zahraničia a musíte podstúpiť povinnú 14 dňovú domácu karanténu (pod hrozbou pokuty v prípade porušenia) alebo ako vyriešiť „papierovačky“ kvôli zavretým školským a predškolským zariadeniam, dopĺňa informácie prostredníctvom prekliku na stránku Ministerstva sociálnych vecí, práce a rodiny.

Obsah nie je finálny a keď vám vyslovene chýba nejaká informácia, máte možnosť poskytnúť spätnú väzbu priamo v chatbot-e. Obsah sa priebežne aktualizuje.

Okrem chatbot-a, ktorý je zadarmo, ponúkajú niektoré IT spoločnosti možnosti pre firmy, ktoré sa rozhodli svojim zamestnancom umožniť prácu z domu či školám, ktoré majú voľno povinné. Cisco, Microsoft či SAP zverejnili ponuku využiť nástroje pre:

  • videokonferencie: Cisco Webex,
  • bezpečnosť vzdialených počítačov: Cisco Umbrella a Duo Security,
  • systém riadenia dodávok či objednávok v hektickom období: platforma SAP Ariba Discovery a SAP TripIt,
  • školské učivo: aplikácia Microsoft Teams nápomocná pri zdieľaní učiva a práci aj na skupinovom zadaní.

Platnosť, obmedzenia či nutné registrácie súvisiace s produktami sa dočítate na stránke IT Asociácie Slovenska, ktorá s nadšením dodáva, že spoločností pribúda, a tak budú môcť firmy v tejto náročnej dobe využiť o krátky čas viac nástrojov.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *