Magazín

Oživenie fotografie vďaka AI

Úvodný obrázok zdroj: jarmoluk, Pixabay

Zvečniť zaujímavý okamih je vďaka smartfónom viac než ľahké, väčšina ho má vždy po ruke. Ak sa však chcete vrátiť do minulosti, musíte často siahnuť iba po klasických fotografiách, pozerať na jeden záber. Vďaka známej platforme MyHeritage a využitím AI máte teraz možnosť vidieť svojich blízkych ešte raz – v krátkej animácii. Pohybujúci sa obraz pripomenie mnohým prostredie z Harryho Pottera.

Fotografia ako základ

Stránku MyHeritage využívajú ľudia na hľadanie svojich predkov, kde si následne môžu vytvoriť aj rodokmeň. Samozrejmosťou je vkladanie fotografií a hlavne pri našich predkoch môže ísť o fotografie poškodené či vyblednuté. Čas si nevyberá. Aby poskytli používateľom vylepšené služby, vytvorili možnosť automatického vylepšovania fotografií a ich kolorizovanie. Fotografiám to dodalo nový svieži dojem. Tento rok prišli s ďalším šikovným nástrojom, spomínanou Animáciou. Stačí nahrať želanú fotografiu a do pár sekúnd sa statická fotografia zmení na pohybujúci sa obraz.

Na nahratej fotografii je detegovaná tvár, na ktorej bude animácia prebiehať. Ak sa na nej nachádza tvárí viac, nájde všetky možné. Po niekoľkých sekundách si vyberiete tvár, na ktorej sa vďaka neurónovým sieťam spustí animácia a kliknutím sa prenesiete do sveta zázrakov. Animácií je vytvorených niekoľko, záleží, akú východiskovú polohu má tvár osoby na fotografii. Nečakajte mimiku vašich predkov, animácie vychádzajú z pohybov viacerých ľudí. Nejde o celú pohybujúcu sa postavu, animácia prebieha na výreze fotografie s tvárou.

Úžasné či neslýchané? 

Niektorým možno nevybehla jedna, ale hneď niekoľko sĺz. Vidieť znovu niekoho, koho ste milovali, je možno to, po čom mnohé roky túžite a teraz sa to môže stať realitou. Túto skupinu nástroj od MyHeritage určite poteší. Rovnako si však získa aj množstvo nesúhlasov, na čo oživovať niekoho, kto je na večnom odpočinku. Posúďte sami, či sa tento AI nástroj len zahráva s ohňom alebo už hranice prekročil.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *