Magazín

AI aplikácia v kozmetickom priemysle

Úvodný obrázok zdroj: chanelofficial

V pondelok 8. marca si viacerí spomenuli na ženské pokolenie v svojom okolí. Pri ženskej tematike dnes aj ostaneme. Krása a make-up s technológiou nemajú na prvý pohľad nič spoločné. A pritom sa ženy s novým trendom stretávajú čoraz častejšie. Hovoríme o viacerých kozmetických spoločnostiach. Na pozadí stojí rozšírená realita (AR) a najnovšie aj umelá inteligencia. Opäť bola technológia využitá na to, aby robila ženám radosť. Nájsť správny odtieň rúžu či vhodných očných tieňov môžu skúšať z pohodlia domova, čo mnohé ocenia práve v tejto dobe počas pandémie.

AI na scéne

Virtuálny make-up vyskúšate už pri rôznych značkách ako Avon, L’Oréal Paris, MAYBELLINE a mnohých ďalších. Zástupcom technológie s využitím umelej inteligencie je najnovšie spoločnosť so zvučným názvom – Chanel. Táto značka nevynechala ani filmový priemysel a minimálne názov vône Chanel No. 5. pozná skoro každý. Spojiť technológiu so svetom krásy napadlo priamo prezidentku jedného zo Chanel oddelení. Dnes je IN mať všetko online a virtuálne, prečo nie aj make-up poradcu, a tak vznikol Lipscanner. Dostupná je však len iOS verzia.Chanel AI aplikacia

zdroj: vlastné, upravené

Keď ženy vidia niečo krásne, mnohé z nich to aj chcú mať. Páči sa vám rúž známej herečky alebo máte doma obľúbenú kabelku a chcete k nej zladiť rúž? Nemusíte vbehnúť do obchodu a skúmať jeden po druhom. Odfoťte požadovaný objekt. Ak je v zábere viac farieb, zamerajte sa na časť, kde je farba, ktorá sa vám páči a svoj výber potvrďte. Aplikácia vyberie najbližší odtieň od značky Chanel, ktorý je vybranej farbe najpodobnejší. Ponuka obsahuje hneď viaceré možnosti, z ktorých si vyberáte. Ako posledný a nevyhnutný krok je samozrejme vedieť, či vám vybraný rúž pristane. Aj toto Lipscanner ponúka. Nahoďte úsmev a overte si, či vaša voľba bola správna.

Pri spojení – umelá inteligencia – mnohým napadne ochrana súkromia. Pri tejto aplikácii sa dáta neukladajú na žiadny server, všetko sa deje iba vo vašom telefóne. Chanel teda prišiel na veľmi príjemný spôsob, ako ženy zoznámiť s umelou inteligenciou a ich polovičky môžu rátať s tým, že sa pohybujú v bezpečnej zóne. Teda okrem rodinného rozpočtu, ktorý sa po využití aplikácie môže začať „ stenšovať“.

Zdroj:

https://www.forbes.com/sites/celiashatzman/2021/02/22/chanels-new-lipscanner-app-finds-any-lipstick-color-and-virtually-lets-you-try-it-on/?sh=7b55062ea4cb

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *