Udalosti

Prvý minister pre umelú inteligenciu prišiel na Slovensko

V utorok (27.8.2019) Slovensko privítalo významnú návštevu z oblasti umelej inteligencie. Bol ním prvý minister umelej inteligencie Jeho Výsosť Omar Bin Sultan Al Olama zo Spojených Arabských Emirátov. Dôvodom jeho návštevy bol predovšetkým podpis pripravujúceho sa memoranda o spolupráci medzi Úradom podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu a Dubai Future Foundation, ktorý by mal otvoriť dvere spolupráci slovenských IT spoločností so Spojenými Arabskými Emirátmi.

Omar Bin Sultan Al Olama – Prvý minister umelej inteligencie

Zástupcovia IT firiem sa predstavili

Prvý minister umelej inteligencie sa najskôr stretol so zástupcami firiem, ktoré sa venujú umelej inteligencii na konferencií v Bináriu. Medzi prezentujúcimi spoločnosťami boli BRAIN:IT s.r.o, Decent Group a.s., Instarea s.r.o., Lewik, s.r.o., Nettle.ai, Tachyum s.r.o., HB Reavis Slovakia a.s. a odborníci z FIIT STU.

Spoločnosť BRAIN:IT sa ako jediná slovenská spoločnosť zúčastnila ako exhibitor na konferencii AI everything, ktorá sa konala práve v Dubaji. Spoločnosť BRAIN:IT navrhla riešenia o možnej spolupráci. “Dôžité je nájsť zákazníkov alebo partnerov, ktorí budú schopní poskytnúť zdravotné údaje  (napr. o rakovine lymfatických uzlín). Ďalším riešením je pomoc pri začatí podnikania v SAE, poskytnutím odporúčania distribučným spoločnostiam a partnerom, či odporúčiť ľudí ako potencionálnych zamestnancov, ktorí by boli schopní zabezpečiť komunikáciu a rozvoj obchodu v mene spoločnosti. Toto sú dôležité aspekty pre začatie spolupráce.”  Povedal Ing. Eduard Baraniak riaditeľ BRAIN:IT s.r.o. .

Vicepremiér prijal Omara Bin Sultan Olamu

Neskôr prijal Jeho Výsosť Omara Bin Sultan Al Olamu vicepremiér p. Richard Raši. Cieľ stretnutia bolo pokračovať v naštartovanej spolupráci a prehĺbiť doterajšie diskusie vysokých predstaviteľov a expertov SAE s úradom vicepremiéra.

„Naším cieľom je zúročiť doterajšie stretnutia a výmeny skúseností v oblasti umelej inteligencie, podpory startupov a Smart Cities riešení a priniesť konkrétnu podobu vzájomnej spolupráce  s predstaviteľmi emirátov“, povedal Richard Raši.

Obaja predstavitelia uvítali prehlbujúcu sa spoluprácu a dohodli sa na podpise memoranda o porozumení a vytvorení výboru pre umelú inteligenciu. Ten bude zložený z odborníkov na oboch stranách. Následne sa delegácia stretla za rokovacím stolom s expertmi výskumných inštitúcií a súkromných spoločností združených v Slovenskom centre pre výskum umelej inteligencie – slovak.AI. Tam jej členovia prezentovali svoje aktivity a existujúce AI riešenia.

Umelá inteligencia je pre nás výzvou a som rád, že spolupracujeme s najlepšími. ? Dnes som prijal jeho excelenciu Omara…

Uverejnil používateľ Richard Raši Utorok 27. augusta 2019

Zdroj:

https://www.vicepremier.gov.sk/aktuality/cko/r-rasi-umela-inteligencia-je-pre-nas-vyzva/?fbclid=IwAR2Wt674xDIwrkMTESXTIJbNjQJMaozXmiTn6fWD6cu4b6fjKOVTLsIlXck

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *