Magazín

AI asistentka Julie dohaduje stretnutia

Úvodný obrázok zdroj: Gerd Altmann, Pixabay

Vyťažení manažéri majú svoju asistentku, ktorá im pomôže s menej náročnými úlohami. Ušetrí však drahocenný čas, ktorý dotyčný často nemá ani len na obed. Moderná doba prináša moderné riešenia. Ako sme dávnejšie spomínali, Duplex za vás vybaví rezerváciu v reštaurácii. Ale aj biznis sféra si môže povedať, že má svojho AI asistenta. V tomto prípade ide o Julie, ktorá vám dohodne online stretnutie.

Julie všetko zariadi

Ak potrebujete dohadovať viacero stretnutí a ešte aj s viacerými účastníkmi, viete si predstaviť, koľko času vám to zaberie. Týždenne sa z minút môžu nazbierať hodiny. Neustále preposielanie emailov, výber vhodného času, dňa či miesta. Vy predsa viete čas využiť efektívnejšie.

Julie zariadi preposielanie správ namiesto vás. Nie je to robot ani iné zariadenie. Ide o moderný softvért, ktorý na pozadí pracuje s NLP. Nebude teda zaberať žiadne miesto ani na sadať prach. Jediné, čo potrebuje, že si program stiahnete a poskytnete jej jasné inštrukcie ČO, KTO, KDE

Julie AI asistent

zdroj: Julie Desk, upravené

Pri písaní emailu ju dáte do kópie a šikovná Julie termín dohodne. Akurát, že komunikácia musí byť v angličtine alebo vo francúzštine. Čoskoro by mali pribudnúť aj iné jazyky, no na slovenčinu môžeme zabudnúť. Odhliadnuc od tohto detailu, je to asistentka ako sa patrí. Keď jej do mailu pripojíte kópiu letenky, poznačí vám let do kalendára alebo prípadne zruší stretnutie, ak ho z nejakého dôvodu nemôžete absolvovať. Pomôže pri nábore uchádzačov o zamestnanie, dohodne s nimi pohovor. Vy akurát napíšete email s inštrukciami.

Omáčky bokom

Ak zvyknete používať cudzie pojmy a písať dlhé správy, Julie môže byť zmätená a nemusí zachytiť to, čo ste písali v 35-tej vete medzi divnými výrazmi. Ak teda na konci správy zrekapitulujete, čo požadujete, veľmi jej pomôžete. Samozrejme Julie nie je veštec a ak sa váš obchodný partner nachádza v inom časovom pásme, musíte na to vašu AI asistentku upozorniť.

Či využívate Office 365, Google Kalendár alebo Exchange, Julie môžete „zamestnať“.  Nie je dokonalá, ale ušetrí čas, ktorý mnohým ľuďom tak chýba. Ľúbezná slovenčina si však na svojho AI asistenta musí počkať.

 

Zdroj:  Julie Desk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *