Udalosti

Online konferencie na tému umelá inteligencia

Úvodný obrázok zdroj: Alexandra Koch, Pixabay

Ak vás niekedy zaujala konferencia, ktorej jediný problém bol, že sa konala na vzdialenom mieste, teraz sú dostupnejšie. Viaceré spoločnosti a organizátori využívajú v dnešných dňoch online formu, aby vám priniesli online konferencie či webináre. Ste síce medzi známymi domácimi stenami, ale máte možnosť načerpať, predtým nedostupné, informácie. Rovnaká možnosť sa ponúka aj pre oblasť umelej inteligencie. K dispozícii je viacero zahraničných podujatí, ponúkame vám pár zaujímavých možností.

 

Ekológia

Umelou inteligenciou proti klimatickým zmenám

Termín:  1. júl 2020 o 17:00

Webinár na horúcu tému sa dotkne znalostných grafov ako nástroja, ktorý môže značne posilniť boj proti klimatickým zmenám. Registrovať sa môžete na stránke.

 

Medicína

Optimalizujte lekárske stenty pomocou strojového učenia

Termín:  2. júl 2020 o 7:30

Webinár spoločnosti Altair o simulácii pre optimalizáciu stentov, využívateľných pri kardiovaskulárnych ochoreniach, na základe strojového učenia. Registrácia na stránke spoločnosti Altair.

online konferencie

zdroj: Gordon Johnson, Pixabay

Automobilový priemysel

Quo vadis: Prepojené vozidlá

Termín:  9. júl 2020 o 14:00

Konferencia spojená s networkingom, kde je plánované nahliadnuť do okruhov ako napr. inovatívne poistenie, autonómne šoférovanie, prepojenosť vrámci Smart Cities a mnohé ďalšie, až do hĺbky. Pripojiť sa môžete na stránke Hopin.

Bankovníctvo

Inteligentná automatizácia pre bankovníctvo, finančné služby a poisťovníctvo

Termín: 14. – 15. júl 2020

Ako pomôže AI so spracovaním dokumentov a aká je jej úloha pri hlasovej syntéze? Má svoje miesto v tejto oblasti aj automatizácia? Pripravená je panelová diskusia, oboznámení budete s prípadmi použitia a priestor je plánovaný aj pre networking. Agenda je dostupná na stránke AIIA.

online konferencie

zdroj: Peggy und Marco Lachmann-Anke, Pixabay

IT

Veda o dátach (iba pre ženy)

Termín: 30. júl 2020 o 18:30

Zamerané čisto na ženy a podporenie ich schopností pracovať v oblasti IT. Spíkrami sú z pochopiteľných dôvodov len ženy z úspešných spoločností, ktoré preberú témy ako osvedčené postupy pre strojové učenie, dáta a AI pre vznikajúce platformy, budovanie, riadenie a spolupráca v tíme venujúcom sa vede o dátach a ďalšie. Témy, rozvrh aj registráciu si môžete pozrieť na stránke spoločnosti DSS.

Podobné online konferencie a konkrétne akcia zameraná na ženy je aj na Slovensku.

Aj Ty v IT akadémia ponúka online dlhodobé školenie Základov programovania v Pythone. V termíne od 13. júla do 31. augusta, sa zoznámite ako s Pythonom, tak so základmi programovania, viac o podujatí na samotnej stránke Aj Ty v IT . Registráciu na online školenie nájdete v tomto linku.

Ak ste len študent a potrebujete získať len rozhľad, môžete sledovať napríklad stánku AZU, kde sa v sekcii webinár diskutuje aj na tému umelej inteligencie.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *