Udalosti

Mesto robotov existuje, pozrite sa na jedinečnú výstavu

Ste prívržencami umelej inteligencie či nadšenci pre robotov všeobecne? Vieme, že takéto „hračky“ majú svoju daň v podobe prázdnejšieho bankového účtu, ak teda nerátame pridanú hodnotu vášho nadšenia. Dron či robotický vysávač sa už nájde v nejednej domácnosti, ale už málokto vlastní robotov, bez ktorých sa… vlastne aj zaobídeme,ale nebolo by na škodu ich vlastniť. Ak o takých robotoch snívate alebo si pozeráte videá či prečítate občas nejaký článok, ponúkame vám možnosť vidieť zopár kúskov na vlastné oči aj u nás, lotyšská výstava mieri na Slovensko!

Čo vás teda čaká?

Do bratislavského Avionu prichádza už tento štvrtok (12.9.2019) interaktívna výstava robotov. Ako správne predpokladáte, výstava potrvá dlhšie, a to až dva mesiace. Ak si myslíte, že kvôli pár robotom nebudete merať cestu, k dispozícii bude pre návštevníkov viac ako 70 robotov. Okrem výstavy budú pre vás na oddych aj miesta s virtuálnou (VR) a rozšírenou realitou (AR), Tesla show či divadlo robotov. Na svoje si prídu aj deti, tak ich nikam neodkladajte, ale zoberte so sebou. Napr. aj do robodielní, kde je pripravený zaujímavý program, napr. si tam môžete zostrojiť robota a zobrať domov, nie je totiž uvedené, že sú dielne len pre deti ?

Pepper, ktorý „stážoval“ aj na českom ČVUT , zdroj: snímka obrazovky, youtube

Základné informácie

Kde: Bratislava, Avion Shopping Park             Kedy: 12.9. – 10.11.2019

Roboti: 72 kúskov        Pôvod: 5 krajín          VR a AR: na 8 miestach

Info: hlavná stránka Mesto robotov , FB Mesto robotov

 

V Meste robotov na vás čakajú klasické roboty ako postavy napr. robobarista či robožena, ktorá vie objať, zariadenia, ale aj zvieratá. Vstupné sa síce pohybuje v dvojciferných číslach, no ak si pozriete predajnú cenu čo len jedného robota, čiastka je neporovnateľná.

Na záver len „Nech vás sila sprevádza“ a aby sme možno pomohli tým, čo váhajú, boj so svetelným mečom si môžete vyskúšať práve na výstave s názvom Mesto robotov.

zdroj: Mario Eppinger, Pixabay

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *