Technológia

7 tipov na marketingové AI nástroje

Úvodný obrázok zdroj: ar130405, Pixabay

Môžete vymyslieť jedinečný produkt, ktorý ešte nikto neponúka, ale bez toho, aby ste dali o sebe vedieť, sa na trhu nepresadíte. Či už máte rozbehnutý vlastný biznis alebo ste súčasťou inej spoločnosti, máte rovnaký cieľ – zaujať potenciálneho zákazníka.  Ako to už býva, deň má iba 24 hodín a aby ste ich netrávili iba v práci, môžu vám okrem kolegu pomôcť marketingové AI nástroje.

Podstatná je analýza

Mať prehľad, čo robí vaša konkurencia, zaberie hodiny z vášho pracovného času, no výrazne ovplyvní váš posun vpred. Crayon vám ponúkne prieskum o konkurencii v podobe krokov a zmien, ktoré u nej nastali. S vaším tímom môžete získané informácie analyzovať a prehodnotiť vhodný postup.

Počúvate na svoj produkt len chválu? Chceli by ste však viac, vedieť pravdu? NetBase analyzuje všetky zdroje, kde sa spomínajú skúsenosti s vaším produktom, viď nižšie. V prípade negatívneho vnímania tak máte čas a môžete napraviť svoju reputáciu.

Podpora predaja

Pole potenciálnych zákazníkov je široké a pri oslovovaní sa môže stať, že na niektoré otázky zabudnete odpovedať alebo vynecháte aj celú konverzáciu. Exceed.ai zastúpi rolu vášho asistenta, zariadi mailovú komunikáciu aj prostredníctvom chatu na webovej stránke. Nadväzuje v komunikácii a v prípade zhody a záujmu rovno zapíše schôdzku na základe vašich voľných termínov v kalendári.

Ak máte predajcu, ktorému sa darí viac než iným, Chorus ponúka možnosť analýzy a udávania trendov na základe nahrávky. Nástroj môže slúžiť na koučovanie vašich predajcov. Zameriate sa na konkrétne slová a marketingový AI nástroj vyhodnotí nahrávku, samozrejme hovoríme o koučovaní a trénovaní v anglickom jazyku.

Content marketing

Nedarí sa vám pritiahnuť pozornosť, nakloniť si zákazníka, čitateľa, na svoju stranu? Skúste vo svojich príspevkoch využiť „content curation“. Tento prístup znamená, že svojej cieľovej skupine ponúknete relevantný obsah z tretích strán. Ak neviete ako na to, Curata za vás tento obsah zhromaždí a aj zazdieľa, ukážka nižšie. Je integrovateľná na viaceré marketingové platformy či CMS systémy.

Podpora kreativity  

Ak sa neviete často rozhodnúť, ktorá možnosť je pre váš marketingový materiál na sociálne siete vhodnejšia, Pattern89 vám vašu dilemu vyrieši. Vyhodnotí vaše návrhy a poukáže na účinnejší slogan alebo fotografiu, ktorá na zákazníka zaberie.  Ak však pôsobíte iba na slovenskom trhu, môžete si aspoň pre zaujímavosť vyskúšať AI nástroj AutoDraw od Google, ktorý vám ponúkne na základe vášho náčrtu vhodnú vektorovú grafiku.

K dispozícii máme viaceré marketingové AI nástroje. Netreba však pozerať iba na cenu, ale aj na vaše potreby a ciele. Ale ako pri každom AI nástroji, aj tu platí, že s jeho pomocou budete efektívnejší a môžete tak rozmýšľať, čo urobíte s ušetreným časom.

 

 

Zdroj:  Nogood

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *