Magazín

Rozšírená realita v aplikácii pripraví aj vianočné pohľadnice

Úvodný obrázok zdroj: monicore, Pixabay – upravené

Vianoce sú predo dvermi a možno na poslednú chvíľu rozmýšľate, kde zohnať alebo ako si vyrobiť originálne vianočné pozdravy. Hoci máte doma výnimočné ozdoby alebo výborný vianočný outfit pre celú rodinu, nájdete aj voľného fotografa? Jedno z riešení ponúka aplikácia ClipDrop, ktorá pomocou rozšírenej reality (AR) môže vašimi rukami vytvoriť napríklad aj vianočné prianie. Zastane aj miesto nového dizajnéra či marketingového špecialistu. Stačí si pripraviť smartfón, počítač a v tomto prípade – tlačiareň.

Rozšírená realita v aplikácii

ClipDrop využíva AR a ukáže vám nové možnosti, ktoré by ste očakávali možno od reklamnej agentúry, ale nie od vás samých. Ako to funguje? V skratke – predmety zo skutočného sveta dostane do toho digitálneho. Telefón zamierite na objekt, ktorý by ste radi mali vo výslednej grafike – napríklad vianočný stromček, vydarenú večeru či zavesené imelo. Aplikácia v mobile objekt vystrihne z okolia a po namierení telefónu na obrazovku počítača, kde máte otvorenú sprievodnú webovú aplikáciu, prenesie objekt do tejto webovej aplikácie. V nej si môžete následne zobraziť nasnímané obrázky a vykonať s nimi rôzne grafické úpravy.

AR v aplikacii

Objekt zachytený aplikáciou a jeho zobrazenie

zdroj: vlastné

Môžete tu preniesť ľubovoľný počet objektov, samozrejme v závislosti od zakúpenej licencie. Skúšobná verzia, ktorá je zadarmo, je limitovaná na 10 obrázkov, pričom vám ponúka iba možnosť odfotenia objektu, ktorý sa vzápätí zjaví vo vašom počítači. Zadarmo však máte na 3 dni možnosť vyskúšať si aj PRO verziu, po ktorej sa môžete rozhodnúť, či vám aplikácia stojí za ročný poplatok a všetky možnosti – vrátane AR zázraku.

Web aj API

Ak by ste si chceli vytvoriť vlastnú webovú aplikáciu na úpravu fotiek, od tvorcov nápadu máte k dispozícii dokonca priamo ich API, ktoré ponúka všetky vymoženosti, je však samozrejme platené. Odstrániť pozadie je neuveriteľné jednoduché a vytvoriť špeciálnu grafiku napríklad aj vianočnú, je prostredníctvom aplikácie záležitosťou na pár klikov. Môžete teda zabudnúť na ohraničovanie predmetov, aby ste sa zbavili neželaného pozadia alebo častí preneseného predmetu.

Tohtoročné pozdravy môžete vytvoriť vďaka AR a ak sa vám výsledok nebude pozdávať, na tie nasledujúce sviatky si jednoducho dajte pripomienku o čosi skôr, aby ste si vianočné priania pripravili včas.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *