Magazín

Spolupráca gigantov Microsoft a Volkswagen

Úvodný obrázok zdroj: Simon, Pixabay

Koncom minulého roku ohlásil Volkswagen partnerstvo so spoločnosťou Microsoft, s cieľom vytvoriť „Volkswagen Automotive Cloud”. Zákazníkom by chceli ponúknuť možnosť zažiť niečo nové od nastúpenia do vozidla až po jeho opustenie. Stavili na jednoduchý prístup ovládania.

Prehrať skladbu, ktorú ste prestali pri minulej jazde počúvať či skontrolovať váš kalendár. Tento zážitok chcú šoférom poskytnúť využitím populárnych aplikácií.

Prostredníctvom Microsoft Cloudu môže Volkswagen poskytnúť aj nové služby a riešenia ako telematika či bezpečné prepojenie vozidla s Cloudom. Vo februári ohlásili rozšírenie do regiónov a služba by mala byť dostupná v Európe, Číne a USA. Ako sa vyjadrili zástupcovia spoločností, toto sú kľúčové trhy pre budúce elektrické autá z radu I.D. family. Viac podrobností sa dozviete na ich oficiálnej stránke Automotive News. Vizuál automobilov ukázal Volkswagen na svojom videu na Youtube:

Aby kooperácia prebiehala čo najefektívnejšie, Volkswagen má v pláne zriadiť novú vývojársku kanceláriu blízko Microsoft centrály v Redmonde. Táto spolupráca nemá byť iba o zdieľaní technologických informácií, ale celkovo chce automobilový výrobca čerpať zo skúseností IT spoločnosti.

Služby, ktoré vzniknú prepojením s platformou Azure, majú dopomôcť automobilovému výrobcovi stať sa popredným poskytovateľom softvérom riadenej mobility. Cloud má byť globálny technologický základ pre digitálny ekosystém. V rovnakom čase chcú spustiť novú výkonnostnú softvérovú architektúru vo svojich vozidlách.

Konkurenti

Cloud by mal potenciál aj v inom odvetví, napr. v obchode. Tu je viacero dobrých hráčov, avšak oproti ním stojí Amazon. Ten nazrel už aj do automobilového priemyslu, a to nákladnou dopravou bez vodiča v spolupráci so začínajúcou spoločnosťou Embark. Podľa slov vedúceho divízie spojených automobilov však vážnu konkurencia pre automobilový priemysel nepredstavujú.

Zdroj: Volkswagen Newsroom, CNBC

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *