Udalosti

Letná škola strojového učenia 2019

Úvodný obrázok zdroj: Gert Altmann, Pixabay

Na Fakulte riadenia a informatiky Žilinskej univerzity prebehla minulý týždeň (9.9.2019-13.9.2019) Letná škola strojového učenia. Na podujatí sa zúčastnili nie len študenti fakulty, ale aj študenti stredných škôl, ktorí prejavili záujem o strojové učenie. Pre účastníkov Letnej školy boli pripravené zaujímavé prednášky a workshopy z akademického aj podnikového prostredia, ktoré viedli okrem pedagógov aj zástupcovia IT firiem.

 

Program bol veľmi zaujímavý. Behom týždňa sa účastníci mohli naučiť automaticky zatrieďovať objekty, rozpoznávať tváre, vylepšovať nabíjanie elektrických vozidiel či aplikovať hĺbkové učenie v rozpoznávaní obrazu a zvuku. Všetko prebehlo formou interaktívnych cvičení. Nedbalo sa iba na kvantá teórie, ale cieľ bol ukázať študentom jednoduché praktické príklady.

Letnej školy strojového učenia sa mohol zúčastniť každý, kto mal základy programovania. Študentom boli k dispozícií online kurzy, kde si mohli precvičiť základy jazyka Python a R, s ktorými sa pracovalo v rámci školy.

Partnermi letnej školy boli BRAIN:IT s.r.o. a SIEMENS HEALTHINEERS s.r.o. Veríme, že tento úspešný projekt bude pokračovať aj v ďalších rokoch.

Zdroj: MLSS

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *