Magazín

Nahradí Textract od Amazonu OCR dát?

Úvodný obrázok zdroj: PublicDomainPictures, Pixabay

V súčasnosti je najčastejší spôsob na získavanie dát pomocou manuálneho zadávania alebo optického rozoznávania znakov (OCR). Manuálne zadávanie je veľmi zdĺhavé a drahé. OCR je síce rýchlejšie a jednoduché, no stále vyžaduje manuálne zásahy. Výstup je navyše nepoužiteľný, ak sa formulár odlišuje od pravidiel, podľa ktorých sa proces načítavania uskutočňuje. A tak prišla spoločnosť Amazon so službou Textract, ktorá je schopná automaticky extrahovať text a dáta z naskenovaných dokumentov. Na rozdiel od OCR je schopná rozoznať aj zapísať údaje v tabuľkách a rôznych formách.

Vylepšenia

Amazon Textract pomocou strojového učenia prišiel s okamžitým a presným extrahovaním akéhokoľvek typu dokumentu bez manuálneho zasahovania alebo použitia vlastného kódu. Umožní spracovať milióny stránok za pár hodín bez porušenia kontextu vrátane všetkých formátov a tabuliek. Po nahratí informácií sa môžu okamžite použiť v aplikácii alebo sa môžu dáta uložiť do databázy bez toho, aby sme museli vytvárať medzi nimi zložitý kód.

sken; technológia; dokument

Zdroj: Darwin Laganzon, Pixabay

Okrem toho sa tu dajú vytvárať indexy inteligentného vyhľadávania, pracovné postupy spracovania dokumentov a dodržiavať pravidlá archivácie dokumentov. Ďalšou výhodou je tiež cena, nakoľko sa platí len za to, čo reálne použijeme, nie je možné mať dlhodobé zmluvy.

Využitie

Pomocou možnosti vytvorenia inteligentného indexu je využitie vhodné pre rýchle vyhľadávanie v množstve naskenovaných žiadostí o pôžičku v priebehu niekoľkých hodín. Takisto v bankovníctve je pomocou Textract-u možné zautomatizovanie žiadostí a formulárov bez zásahu človeka. Takto budú môcť zákazníci získať výsledky napríklad o schválení úveru okamžite a nemuseli by čakať niekoľko dní na kontrolu a potvrdenie. Prostredníctvom Textract-u, v spolupráci so spoločnosťou so zdravotníckou technikou, chcú zlepšiť finančnú dostupnosť a prístupnosť zdravotníctva pre pacientov v zdravotnej starostlivosti v USA. Ich cieľom je vylepšiť čas a kvalitu finančných a administratívnych rozhodnutí pre pacientov vďaka umelej inteligencii.

 

Zdroj: AWS Amazon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *