Zaujímavosti

AI môže byť aj vo vašom smartfóne

Úvodný obrázok zdroj: TeroVesalainen, Pixabay – upravené

Smartfón v súčasnosti nahrádza klasický fotoaparát, baterku či skener. Aplikácie v telefóne robia život pohodlnejším a často šetria aj čas, keďže namiesto iného zariadenia použijete práve dostupný telefón. Niektorí výrobcovia smartfónov sa rozhodli pohodlnosť urobiť ešte zaujímavejšou a implementovali AI priamo do softvéru zariadenia. Prvým sa za priekopníkom v takomto druhe čipu so strojovým učením považuje Huawei. O mesiac skôr vyšiel síce iPhone 8, ale jeho kamera obsahovala iba rozpoznávanie tváre.

Ak vlastníte nový smartfón, je dosť pravdepodobné, že vám môže vyhotovené snímky upraviť práve umelá inteligencia prostredníctvom AI módu. Máte ale na výber, či vám fotografie zdokonalí. Upravená fotografia vznikne až po vašej voľbe stlačením tlačidla.

Čo umelá inteligencia pri fotení ponúka?

Tak ako z vás aplikácia FaceApp urobí staršieho človeka, programátori sa pohrali a vďaka umelej inteligencie už nemusíte hádať, koľko rokov má váš kolega či sused. Samotný vek odhadne z fotografie umelá inteligencia.

Zaujímavou funkciou je detekcia foteného objektu, podľa ktorého prispôsobí nastavenie pre fotografiu. Nemusíte prepínať na nočný režim či myslieť na to, ako zlepšiť svetelné podmienky. Niektoré telefóny po detekcii objektu zmenia ikonku a aj podľa toho viete, že objekt rozpoznalo.

umela inteligencia smartfon AI mod

zdroj: vlastné

V kombinácii s funkciou Face ID sa vďaka špeciálnym AI čipom podarilo posunúť využívanie smartfónu aj do sféry rozšírenej reality, čo bola doteraz doména hráčskeho priemyslu.

V neposlednom rade ponúka farebnejšie fotografie. Rozžiari farbu prírody a dodá šmrnc fádnym budovám.

O trochu užitočnejšia funkcia je zameranie sa konkrétne iba na text v prípade, ak chcete odfotiť dokument. Je jedno, či ho odfotíte na starom koberci alebo zaprášenom stole. Výsledok je iba nasnímaný papier s jasne čitateľným textom. Samozrejme, toto dokáže aj aplikácia na skenovanie dokumentov.

Spomínané vylepšenia vám poskytnú aj aplikácie alebo pri preklade textu iba prehliadač a prístup na internet. Ale ako sa vraví, v jednoduchosti je krása. Po stlačení AI tlačidla, je tak výsledkom krásna fotografia, ktorú vám pripravil smartfón a nie profesionálny fotograf.

 

Zdroj: Consumer Huawei

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *